משק חביביאן, חקלאות בשיתוף הקהילה

משק חביביאן הִנו גן יָרָק משפחתי במושב הודיה שליד אשקלון. בועז חביביאן, אגרונום צעיר ובעל חזון, נטל בתור ילד חלק בגידול הירקות במשק המשפחתי. 
בועז בגר, יצא ללמוד בפקולטה לחקלאות והשתלב בתעשיית החקלאות.
 
משק הוריו לא היה פעיל במשך שנים, ונראה היה שבועז מצא את מקומו כמנהל בתעשייה. אך בועז, שלא היה יכול להשלים עם הנזק האקולוגי, הבריאותי והסביבתי הנגרם מהחומרים המשמשים בחקלאות המודרנית, החליט לקום ולעזוב הכול. בקיץ 2007 הוא רתם את כל בני המשפחה להחייאת המשק של הוריו, ומאז, בעמל משפחתי רב, חזר המשק לחיים וכולם יחד מגדלים בו ירקות אורגניים.
המשק הוקם מחדש על תשתית ערכים רחבה, וניתן לה שם: "חקלאות בשיתוף הקהילה". על פי עקרונות וערכים אלה קוטפים במשק ירקות רק לפי הזמנה ומוודאים שירקות לא ייקטפו לחינם. איכותם המרבית של הירקות מנוצלת בצורה הטובה ביותר והם מגיעים אל הצרכן טריים, עוד ביום שבו נקטפו. עוד ערך חשוב הוא שלקוחות המשק מוזמנים לבוא לבקר בין הערוגות ולקטוף בעצמם ירקות.
כיום משגשגים במשק גידולים רבים ומגוונים, ביניהם עגבניות מכמה זנים, מלפפונים ופלפלים הגדלים בחממות ועשרות סוגים של ירקות עונתיים האופייניים לאזורנו וגדלים בשטח הפתוח, כגון: בטטה, סלק, גזר, כרוב, שמיר, צנונית וצנון, רָשָד, נענע, סטיביה, בזיליקום, סלרי, קייל ודלועים שונים. אתם תמיד מוזמנים לבקר במשק 77 במושב הודיה, ולטעום במו עיניכם. בועז הוא המנהל המקצועי של המשק. את הסיפורים והמתכונים של מיכל אשתו תוכלו למצוא מדי שבוע טמונים בין הירקות שנשלחים אליכם. אורית, האחות הקטנה אחראית כבר מתחילת הדרך על שירות הלקוחות וסבתא שולה, בעלת הניסיון, מייעצת בחקלאות וגם בבישול.
הנכם מוזמנים להצטרף לפרויקט וליהנות בביתכם מסל השבוע: ארגז של תוצרת אורגנית בריאה, טרייה, טעימה ומזינה אשר נקטפה בבוקר המשלוח, במיוחד בשבילכם! בסל ממתין מגוון של 10 עד 15 סוגי ירקות ידועים מראש המשתנים מדי שבוע. סל השבוע מגיע עד לפתח הבית פעם בשבוע או פעם בשבועיים – לבחירתכם. מערכת יחסים כזו בין החקלאי לצרכן מאפשרת לצרכן לסייע בתמיכה כלכלית במשק, וליהנות בתורו מתוצרת טרייה, אורגנית וייחודית במחיר סביר וללא פערי תיווך. כל זאת בליווי יחס חם ומענה אישי לכל פנייה.
טוען נתונים...