בריסל פינת טהרן | משק חביביאן | ירקות אורגניים

 כילדה, כשהייתי מספרת שאבא שלי נולד בפרס, היו מתקנים אותי ואומרים "לא אומרים פרס, אומרים פריס..." ככה זה כשלאמא יש מבטא צרפתי (והיא בכלל מבלגיה)כאן גדלתי, במפגש תרבויות צבעוני ורב תרבותי. שכבות על שכבות של טעמים, על פני השטח מתוק ופציח על בסיס מריר. ככל שחופרים יותר מגלים עוד רובד שמסתתר ושום דבר הוא לא מה שדמה כשמתבוננים רק על  השכבה החיצונית...ואז מגיע הרגע שבו הופכים את הסיר על פיו. אין בית פרסי שבו לא רבים על תחתית סיר האורז. יש בתים בלגים שלא רבים בהם על קערת הכרוב ניצנים אבל אני מבטיחה שהמפגש בין השניים עומד להיות בלתי נשכח.

חומרים

½ ק"ג אורז בסמטי

300 גרם כרוב ניצנים חצוי לאורכו 

מלח ופלפל

1 כפית כורכום

½ כוס שמן זית ועוד קצת לשימון הסיר

⅓ כוס מים רתחים


אופן ההכנה

מרתיחים מים בסיר בינוני ובינתיים שוטפים היטב את האורז במסננת עד שהמים שיוצאים ממנו שקופים ולא לבנים. 

מבשלים את האורז במים הרתוחים 5 דקות, מסננים ושוטפים במים קרים.

לוקחים שליש מכמות האורז ומערבבים עם מלח, פלפל, כורכום ושמן זית.

משמנים מחבת נון סטיק עמוקה (ליתר ביטחון אפשר לרפד את קרקעית הסיר ומסדרים בה את כרובוני הניצנים כך שהצד החתוך פונה כלפי מטה ונוגע בתחתית המחבת.
יוצקים על פני כל הכרובונים את שליש האורז המתובל ומהדקים היטב. מבשלים על אש גבוהה 5 דקות, מנמיכים את האש ומזהיבים 5 דקות נוספות.

מוסיפים את יתר האורז לסיר: יוצקים מעין גבעה במרכז הסיר ומשאירים שוליים חשופים ברוחב 1 ס"מ. מחוררים את האורז ויוצרים מעין ארובות. 
מערבבים בכוס/ קערה קטנה שליש כוס מים רותחים עם ¼ כוס שמן זית, מלח ופלפל ויוצקים על כל שטח הפנים של האורז. מכסים את הסיר במגבת ואז במכסה ומבשלים על אש קטנה שעה ורבע. מעברים את הסיר לשיש ונותנים לו לנוח 10 דקות. הופכים את הסיר לצלחת ומגישים.
אין תגובות
הוספת תגובה פרסום
יותר מדי זמן.. טען שוב